ראשי > עורכי הדין > עו״ד איריס ניב-סבאג
עו״ד איריס ניב-סבאג
שותפה בכירה
עו”ד איריס ניב-סבאג
שותפה בכירה

עו"ד איריס ניב-סבאג היא מעורכות הדין המובילות בארץ בתחום הצווארון הלבן. עו"ד ניב סבאג הופיעה משך שנים במשפטים פליליים רבים בעלי השלכה ציבורית גדולה, והיא חתומה על הישגים משפטים משמעותיים. על לקוחותיה נמנים אישי ציבור בכירים ביותר, אנשי עסקים בולטים, עורכי דין, ואנשים פרטיים בהליכים פליליים, בתחום של ניירות ערך, רשלנות פלילית, ובתחומים כלכליים פליליים מורכבים. עו"ד ניב-סבאג היא בוגרת (בהצטיינות) הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, ובעלת רשיון עריכת דין משנת 1997.

לעו"ד ניב סבאג ניסיון רב בתחום, והיא ייצגה בפרשיות ציבוריות רבות - הובילה את הייצוג של עו"ד יעקב וינרוט ז"ל במשפט בפרשת וינרוט-ויטה (שהסתיים בזיכוי), ייצגה את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בערעור לעליון בתיק הולילנד (שהסתיים בזיכוי מהאישום הראשון והמרכזי פרשת הולילנד), ייצגה את עו"ד רועי בר בפרשת ראשון-לציון ורחובות הן בהליך הפלילי (שהסתיים בהסדר טיעון) והן בהליך המשמעתי בפני בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין, הן בבית הדין המחוזי והן בערעור בבית הדין הארצי.

עו"ד ניב-סבאג ייצגה את ניצב בדימוס ניסו שחם בשימוע בעניינו, ייצגה את עזרא דוש בפרשת לחיאני (שהסתיים בהסדר טיעון), ייצגה את דני קורן במשפט בפרשת החניונים (שהסתיים בהסדר טיעון לאחר ניהול פרשת התביעה), ייצגה את יצחק הרצוג בחקירת המשטרה נגדו, השתתפה בייצוג השר חיים רמון במשפטו, מייצגת את נוני מוזס בתיק 2000, את יהודה אלימלך בפרשת שיכון ובינוי ועוד.

עו"ד ניב-סבאג ייצגה בתיקי ניירות ערך רבים - ייצגה בפרשת "תמיר-פישמן", בפרשת "אילנות בטוחה" בתחום אופציות המעו"ף. עו"ד ניב - סבאג ייצגה את גד זאבי בפרשת מלם (שהסתיים בזיכוי), את שוקי צולר בפרשת "ד"ש אייפקס", את אייל חדד בפרשת "איתמר מדיקל" (הן בבית המשפט המחוזי והן בערעור לבית המשפט העליון), את איתי שטרום בפרשת אי.די.בי (הן בבית המשפט המחוזי והן בערעור לבית המשפט העליון), ייצגה את הדר אושרת בפרשת גולדמן-מאור (שהסתיים בהסדר טיעון), ייצגה את יאיר פודים, ואת אילן שבע (ביכורי שדה)  - בחקירות רשות ניירות ערך בפרשות בעניינם, ומייצגת כיום את רו"ח מנחם ויינברג, את רון אילון, מנכ"ל yes (לשעבר), בפרשת וואלה-בזק, תיק 4000, כמו כן מייצגת  בהליכי אכיפה מנהלית ברשות ניירות ערך - ייצגה את "רבד" ויגאל אהובי בהליך בעניינו.

בתיקים כלכליים הכוללים היבטים חשבונאיים ומיסויים מורכבים - עו"ד ניב-סבאג השתתפה בייצוגו של גיא פורן בפרשת "פיקסל", ובייצוגו של רו"ח דורון שגיב, ייצגה את איליק רוז'נסקי בפרשת דלק נדל"ן ובפרשת החניונים (שהסתיים בהסדר לסגירת תיק מותנה בתנאים), ייצגה את גד זאבי (בתיק בזק, שהסתיים בזיכוי), מייצגת כיום את שרגא ברוש בתיק מס, ומייצגת בתיקי מס נוספים.

בתיקי הגבלים עסקיים - עו"ד ניב סבאג ייצגה את הבעלים של מאפיית ברמן בהליך השימוע בפרשת קרטל הלחם (שהסתיים בסגירת התיק נגדו), ואת מאפיית דוידוביץ' ובעליה בפרשת קרטל הלחם, הן בבית המשפט המחוזי והן בערעור לבית המשפט העליון. ייצגה את אסא ופרץ קופר, ואת חב' ורד בר, בערעורם לעליון בפרשת קרטל הגיזום, ייצגה את מנכ"ל חברת קונה בפרשת המעליות (שהסתיים בהסדר טיעון).

עו"ד ניב-סבאג ייצגה גם בוועדות חקירה - את רנ"צ (בדימוס) שלמה אהרונישיקי בועדת זיילר, את ד"ר נוימן בועדת בדיקה רפואית.

עו"ד ניב-סבאג ייצגה בתיקי רשלנות פליליים - השתתפה בייצוג בין היתר של הבעלים של הדרן באסון ערד, בייצוג ד"ר יקירביץ' בערעור לבית המשפט העליון, ייצגה את מיקי מזר יו"ר איגוד ערים דן (לשעבר) בפרשת השפד"ן, ואת סמנכ"ל הרכבת באסון רבדים ואחוזם ועוד.

עו"ד ניב סבאג אף מרצה בנושאים שונים בתחום המשפט הכלכלי - פלילי, משתתפת בפאנלים בכנסים ובפורומים שונים, ובהם השתלמויות לשכת עורכי הדין, לשכת רואי החשבון ולשכת יועצי המס.